top of page

Coaching

 

 

 

„Naucz sie ufać własnym możliwościom i stwórz życie w wolności.”

Wróc do uslug.

Coaching

Jako coach, pragnę ludzi motywować i inspirować by z pasją wzięli się do pracy nad sobą. Widzę pięknego motyla podczas kiedy Ty, być może, czujesz się jeszcze larwą. Wspólnie poszukamy możliwości, idei i rozwiązań.

Korzyść bycia coachem, który jest równocześnie psychologiem ,polega na możliwości natychmiastowej reakcji na sygnały dotyczacące zródła procesów psychicznych czy problemów.

Coaching Spacerowy

Spacer na łonie przyrody oferuje nam możliwosc ruchu, zastanowienia się nad naszą drogą życiową czy też dokonania wyboru nowej drogi. To daje nam możliwość nauki, odczucia więzi, wyciszenia i poświęcenia uwagi wewnętrznemu procesowi. Poprzez stosowanie metafor, zastanowienie, spokój, świadomość i wewnętrzne poszukiwanie jest to forma coachingu najbardziej przydatna dla osób, które czują się „w pulapce” i, ciągle przeżuwajac swoje problemy, nie są w stanie znaleźć żadnego wyjścia.

Pójdziesz ze mną?

Styl życia & Witalność

Dzięki kombinacji wnikliwych rozmów, coachingu i terapii żywienia pracujemy nad polepszemiem stylu życia a przez to nad zwiększeniem energii, równowagi i witalności.

 

Coaching mailowy

Opisujesz swoje troski, problemy, emocje i wysyłasz do mnie. Ja Ci odpisuję z celem pomocy, wsparcia, wyjaśnienia spraw, tak abyś znów mógł iść do przodu. Coaching mailowy to pożyteczna droga ku samoświadomości, gdzie dysponujesz własnym dossier, do którego zawsze możesz wrócić, ponownie przeczytać jak przebiegaly Twoje procesy i zobaczyć czego się nauczyłeś.

Pisać można do mnie w dowolnym momencie, z każdego miejsca i tak często jak się zapragnie. Ja udzielam odpowiedzi maksymalnie 3 razy w tygodniu. W ten sposób masz czas na przemyślenie tego co napisałeś i, być może, na dojście do jakiegoś wniosku czy skorygowanie zakresu swojej prośby o pomoc.

 

NLP

NLP (neurolingwistyczne programowanie) jest metodologią dla treningów, coachingu i usprawnienia komunikacji. NLP składa się z wzajemnego oddziaływania trzech elementów:

  • Modelowanie – umożliwienie przenoszenia ludzkich zdolności przy pomocy technik psychologicznych.

  • Analiza subiektywnego doświadczenia – określenie wzorców w doświadczeniach.

  • Techniki komunikacyjne – sposoby tworzenia harmonijnych związków oraz rozjaśniania i wzmacniania przekazów.

W NLP istnieje kilka punktów wyjściowych, które wywodzą się z modeli opartych na ludziach sukcesu.

Twórców NLP zastanawiało, co czyni tych ludzi ludźmi sukcesu. Odkryli, że podchodzili oni do życia w szczególny sposób; używali (świadomie lub nie) innych punktów wyjścia, dzięki czemu mieli więcej sukcesu niż inni. Te punkty wyjścia nie stanowią prawdy ale, zgodnie z teorią NLP, prowadzą do większego sukcesu u tych, którzy je przyjmują. Poniżej kilka tych punktów wyjściowych.

Każdy jest inny dlatego, że każdy wyrasta w innym środowisku, ma inne doświadczenia i inny kapitał na starcie. Dla wyjaśnienia tych różnic NLP mówi, że ludzie mają różny „model świata” (pogląd na świat).

Komunikacja zyskuje znaczenie poprzez odpowiedź uzyskaną od innego człowieka.

Efekt, odpowiedź uzyskana w wyniku komunikacji decyduje o tym czy komunikacja jest dobra.

Ten punkt wyjścia zakłada, że każdy jest sam odpowiedzialny za własną komunikację i otrzymaną odpowiedź.

Czyli, sprawą wysyłającego (nadającego) jest, by w taki sposób przekazać treść i formę, by uzyskać pożądaną odpowiedź. W celu uzyskania określonego rezultatu należy do różnych ludzi kierować się w różny sposób. Prośba skierowana do jednej osoby może prowadzić do pożądanego rezultatu, podczas kiedy ta sama prośba skierowana do innej osoby lub tej samej osoby ale w odmiennej sytuacji, takiego rezultatu nie przyniesie. Komunikacja musi być dostosowana do odbiorcy w jego kontekście.

Rzeczywistość nie jest jednoznaczna z wyobrażeniem jakie na jej temat tworzymy. Selektywna obserwacja, interpretacja, nadawanie znaczenia, pamięć, selektywny dostęp do pamięci oraz formułowanie u każdego człowieka oddziaływują na siebie w taki sposób, że powodują osobiste, niepełne i nie całkiem godne zaufania postrzeganie czy odzwierciedlanie rzeczywistości. Nasze idee, percepcje, określanie rzeczywistości mogą czynić nas produktywnymi lub nie. Ta koncepcja, że działamy i czujemy w oparciu o naszą percepcję świata, zamiast o rzeczywistość, zaprasza nas do bardziej świadomego traktowania naszych idei, wyobrażeń i stwierdzeń. Dlatego zmiana, w pierwszym rzędzie, dotyczy zmiany percepcji, nadawania znaczeń, formułowania itd. W ramach teorii NLP ta „wewnętrzna mapa w naszej głowie” nazywana jest modelem świata.

Zachowanie ma na celu, zgodnie z założeniem, wyrażenie intencji. Również problematyczne zachowanie jest funkcjonalne tyle, że pozbawione jest efektu lub przynosi niepożądane efekty uboczne. Interwencja NLP, ukierunkowana na zaradzaniu niepożądanym zachowaniom, to badanie jaka była „pozytywna intencja” zachowania. Klient dostaje wyzwanie do rozpoznania tego u siebie. Następnym celem jest utrzymanie intencji ( np. przyciąganie uwagi, pragnienie by ludzie się z Toba liczyli itd.) przy zmianie zachowania w taki sposób, by nie wystąpiły efekty uboczne.

NLP zakłada, że ludzie często dysponują potrzebnymi kompetencjami czy zdolnościami, by osiagnąć sukces w swoich dążeniach, które stosowali wcześniej w innych kontekstach ale, które nie są dostępne w pamięci w momentach, w których są potrzebne. NLP twierdzi, że dysponuje technikami, które umożliwiają udostępnienie tych kompetencji w kontekście, w którym człowiek ich potrzebuje.

NLP uważa błąd za źródło pouczającej „informacji”. Może być ona wykorzystana do poprawienia zachowania. Skutki błędu tworzą „feedback”. Przy czym, szuka się ukrytego za tym „życzenia”, które za pomocą feedback ponownie przetłumaczone zostanie na cel. Cele w NLP formułowane są według specyficznych kryteriów.

Są nimi: pozytywizm (co tak, zamiast tego co nie), szczegółowość (jak można cel osiagnąć), w ramach własnych możliwości, ekologiczność (zrównoważenie z innymi sub-celami), mierzalność. Traktowanie błędu jako „osobistej porażki” uważane jest za nieproduktywne. Kosztuje to energię i nie wiele wnosi w proces nauki potrzebny do osiągnięcia celu w przyszłości.

Źródło: Wikipedia

Wróc do uslug.

bottom of page